Najlepiej zaopatrzone antykwariaty – Warszawa

W Warszawie można znaleźć wiele antykwariatów, które nie tylko sprzedają, ale też skupują książki i inne przedmioty. Jednym z największych jest Antykwariat Warszawski, który można znaleźć przy Alejach Jerozolimskich 55. Ten antykwariat działa od ponad 20 lat i ma aż 30 tysięcy książek w aktualnej ofercie, która dostępna jest też przez Internet.

Kolejny duży antykwariat to Kwadryga, który mieści się przy ulicy Wilczej 29a, czyli w Śródmieściu. Oprócz samych książek można nabyć tu też oryginalne plakaty czy przedwojenne pocztówki. Gratką dla kolekcjonerów są też książki z autografami autorów czy też historyczne wydania map świata i atlasów.

Bardzo ciekawym miejscem jest też antykwariat Atticus, który zlokalizowany jest przy najsłynniejszej warszawskiej ulicy Krakowskie Przedmieście 20/22. Można znaleźć tu szczególnie książki interesujące dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego mieszczącego się niedaleko, ale równie dobrze można tu kupić druki z XIX wieku i stare ryciny, czy klasyki polskiej i zagranicznej literatury.

Poniżej przedstawiam listę najlepiej zaopatrzonych antykwariatów na Mazowszu – http://www.antykwariatnaperonie.pl/lista-najlepiej-zaopatrzonych-antykwariatow-na-mazowszu/.