Planujesz zakup karnisza do swojego domu? Sprawdź, jak wybrać odpowiedni karnisz!

Rodzaj karniszaNa początku należy się zastanowić, jaki rodzaj karnisza jest nam potrzebny. Jeżeli szukamy karnisza tylko na zasłonę – wystarczy nam karnisz pojedynczy. Jeżeli natomiast chcemy zawiesić zasłony oraz firany jednocześnie, należy wybrać karnisz podwójny.

Odpowiednia długość

Karnisz musi mieć odpowiednią długość tak, aby idealnie pasował do okna. Przyjmuje się, że karnisz powinien być dłuższy od okna o 30 cm, a wiec po 15 cm z każdej strony. Dzięki temu unikniemy prześwitów po bokach okna, a także przy myciu będziemy mieli możliwość przesunięcia na bok firan oraz zasłon.

Wybór końcówek

Przy wyborze karnisza należy również pamiętać o ozdobnych końcówkach, do których przyczepia się zasłony oraz firany. Możemy zamocować je do żabek, bądź agrafek. Na rynku dostępne są również zasłony oraz firany z przelotkami, dzięki czemu nie potrzebujemy niczego do ich przypięcia. Warto również pamiętać, że żabki oraz agrafki przedłużają karnisz o kilkanaście centymetrów – należy mieć to na uwadze przy montażu karnisza.

Więcej szczegółowych informacji na temat wybory karnisza znajdziesz w artykułach: http://hatron.com.pl/wybor-karnisza-porady/