Rocker, to technologia stosowana w współczesnych nartach i deskach snowboardowych polegająca na odpowiednim wyprofilowaniu i podniesieniu części dziobowej deski oraz odpowiednim dostosowaniu geometrii sprzętu.

Technologia Rocker

Dzięki zastosowaniu technologii Rocker narty uzyskują dwa geometryczne punkty skrętu. Na początku i końcu strefy Rocker. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej geometrii uzyskujemy łatwość wprowadzenia nart w skręt jak w nartach krótkich oraz dużą stabilność i tłumienie jak w nartach dłuższych.

Stosowanie tej technologii wpłynęło na sposób doboru nart. Podstawowa zasada mówi, że narty z Rockerem powinny być dłuższe od normalnych o około 5-10 cm. Najbardziej popularne narty typu All Mountain powinny być więc krótsze od wysokości użytkownika o około 5-15cm. Zakres ten jest ruchomy ze względu na to, że trzeba jeszcze zwrócić uwagę na masę użytkownika. Im większa, tym dłuższe powinny być narty. Dzięki temu uzyskamy odpowiednie rozłożenie ciężaru na powierzchni narty i nie odczujemy problemów z nadmiernym ugięciem w skręcie.

Najlepiej jednak samemu wypożyczyć narty i na własnej skórze przekonać się jaka długość będzie dla nas najlepsza, gdyż każdy ma swoje indywidualne preferencje. Więcej o technologi Rocker możesz poczytać na stronie https://4narty.pl/