Góry vs Morze

Zdecydowane zalety gór oraz ich przewagę nad morzem znają na pewno miłośnicy niskich i wysokich szczytów. Góry to przede wszystkim piękne i niepowtarzalne widoki, które zmieniają się z każdą porą roku oraz z perspektywą z jaką się na nie patrzy. Góry to bezpośredni kontakt z dziką przyrodą, świeże powietrze, cisza, spokój oraz niesamowity relaks jaki daje aktywny odpoczynek wśród górskich szczytów.

Góry to nie tylko górskie szczyty, których zdobywanie daje ogromną satysfakcję. Góry to także duża powierzchnia lasów, w których można spotkać ogromną różnorodność zwierząt i roślin. Są więc bardzo dobrym miejscem dla miłośników przyrody. Ponadto w górach znajdują się strumyki, rzeki i jeziorka mniejsze lub większe, a w nich czysta woda, która w źródełkach jest zdatna do picia.

Góry mają także swoją magię, którą czuje każdy, kto po nich dużo chodzi, a także ten, kto dopiero zaczyna przygodę z wysokimi i niskimi szczytami. Ogromna różnorodność szlaków, ścieżek, przejść o różnym stopniu trudności sprawia, iż na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.