Czym zajmuje się operator DTP?Zawód operatora DPT nie należy do prostych. Osoba wykonująca ten zawód odpowiedzialna jest za komputerowe przygotowanie materiału do druku. W przypadku dużych wydawnictw takich jak książki praca ta jest dość długotrwała i wymaga specjalistycznej wiedzy.

Operator DTP – jakie ma zadania

Operator DPT koniecznie posiadać musi praktyczną wiedzę z zakresu grafiki. Do jego pracy należy bowiem m.in. odpowiednie usytuowanie elementów graficznych z tekstem. Oznacza to, że operator DTP oprócz zmysłu estetycznego musi posiadać również wiedzę z zakresu składania i łamanie tekstu, a także musi obsługiwać specjalistyczne programy graficzne.

Trudno jest sobie wyobrazić wykonywanie tego zawodu bez znajomości zasad poligraficznych. Profesjonalny operator DTP musi posiadać gruntowną wiedzę na temat technologii druku. Przygotowując materiały do druku ta wiedza jest niezbędna. Od pracy operator DTP w dużej mierze zależy efekt końcowy, czyli książka lub czasopismo, które klient otrzyma do rąk. Jest to zatem praca niezwykle odpowiedzialna.

Dokładny opis stanowiska i obowiązki jakie ma pracownika na stanowisku DTP znajdziesz pod linkiem – www.antykwariatnaperonie.pl/operator-dtp-opis-stanowiska/. Sprawdź również to: https://di.com.pl/firmy-zajmujace-sie-wydawaniem-ksiazek-w-krakowie-67841