Podczas zakupu ulubionych perfum w sieci, każda osoba narażona jest na to, iż zamiast oryginału może otrzymać podróbkę, dlatego też niezwykle ważne jest to, aby odróżnić jedno od drugiego. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne, jednak warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Czym różnią się oryginalne perfumy od podróbek?

Cena

Oczywiście ceny perfum sprzedawane w sklepach stacjonarnych, czyli w perfumeriach są bardzo wysokie w porównaniu do perfum oferowanych w internecie, ponieważ takie sklepy nakładają bardzo duże marże, aby zarobić. Warto jednak wiedzieć o tym, iż oryginalne perfumy nie mogą być zbyt tanie, dlatego też za niska cena powinna wzbudzić czujność.

Opakowanie

Oryginalne perfumy od podróbek można odróżnić po takich detalach jak inny rozmiar i styl czcionki, a także sposób ich zapakowania. Jeśli perfumy są zapakowane w folię w niechlujny sposób, to z pewnością ma się do czynienia z podróbką. Czasem podróbkę można również poznać po innym kolorze flakoniku lub po korku, który nieco różni się od oryginału.

Pojemność

Wiele podrobionych perfum sprzedawanych jest we flakonikach o dosyć dziwnej pojemności takiej jak np. 125 ml lub 75 ml, podczas gdy oryginał mieści się w butelce 50 ml lub 100 ml.

Powyżej opisaliśmy jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbek, natomiast w artykule pod linkiem http://swiatfantazji.pl/jak-rozpoznac-perfumetki-oryginalnych-perfum/ przedstawimy jak odróżnić perfumetki oryginalnych perfum od falsyfikatów.