DTP czyli Desktop Publishing – co to takiego?

Przygotowanie grafiki i tekstu do druku to bardzo skomplikowane zadanie, dlatego też zajmują się tym profesjonaliści, którzy pracują na co dzień w studiach DTP. Definicja DTP związana jest ściśle z przygotowywaniem materiałów do druku, zwykle wszelkie prace odbywają się na komputerach, w specjalnych programach komputerowych, gdzie można bez problemów pracować nad grafiką oraz treścią. Dzięki temu skutecznie przygotowywane do druku są gazety, książki, czy też inne materiały.

Proces DTP polega na tym, aby obraz i tekst połączyć w jedność i przygotować tym samym projekt publikacji. Czasami zajmuje to nawet kilka dni, w zależności od tego, jak obszerny jest dany materiał, nad którym się obecnie pracuje. Oczywiście projekty mogą być proste, ale też bardzo skomplikowane, dlatego nie da się jasno określić tego, jaki będzie czas realizacji danego projektu. Osoby pracujące w studiach DTP nanoszą poprawki na wszelkie elementy, zapisują projekt, a na samym końcu oddają go do druku, tak aby mógł zostać opublikowany.

Dokładniejszy opis czym jest i na czym polega DTP znajdziesz na stronie: https://rajksiazek.pl/uslugi-dtp-co-to-takiego/